LBTU studenti un mācībspēki pārstāv Latviju starptautiskajā ERASMUS+ BIP programmā Lietuvā
No 7. līdz 11. aprīlim Lietuvā norisinājās Erasmus+ BIP (Blended Intensive Programme) kurss "Data Analytics and Visualization", kurā piedalījās studenti un mācībspēki no vairākām Eiropas augstskolām, tostarp arī pārstāvji no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU).
Šajā starptautiskajā mācību projektā piedalījās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) studenti – 2. kursa students no studiju programmas "Lietišķā enerģētika" Gusts Roģis un 2. kursa students no programmas "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai" Eldars Fiļimonovs. Studenti darbojās starptautiskās komandās, veica datu analīzi un vizualizāciju, piedalījās praktiskās darbnīcās un noslēgumā prezentēja paveikto.
Kursa laikā nodarbības vadīja arī LBTU Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes (IITF) Matemātikas un fizikas institūta mācībspēki – Svetlana Atslēga un Natālija Sergejeva. Viņu vadītajās teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās dalībnieki apguva datu apstrādes, tīrīšanas un vizualizācijas pamatprincipus, izmantojot Excel. Šīs aktivitātes sniedza studentiem praktisku ieskatu datu analīzes rīku izmantošanā.
3 ECTS apjoma kurss sniedza 20 studentiem no dažādām valstīm iespēju apgūt datu analīzes un vizualizācijas pamatus – no datu tīrīšanas un apstrādes ar Excel līdz dažādu vizualizācijas metožu pielietošanai. Darbojoties starptautiskās komandās, studenti attīstīja gan tehniskās, gan radošās prasmes, mācoties viens no otra starptautiskajā vidē.
Papildus akadēmiskajām nodarbībām programmas ietvaros tika organizētas izzinošas vizītes uz uzņēmumiem un kultūras institūcijām, lai sniegtu studentiem priekšstatu par datu analīzes praktisko pielietojumu dažādās nozarēs. Dalībnieki apmeklēja uzņēmumu Elinta, kur iepazinās ar datu izmantošanas iespējām industrijas procesos, kā arī Meža ilgtspējas pētniecības centru Girionys, kur norisinās praktiska datu vākšana dabas vidē. M. K. Čurļoņa (M. K. Čiurlionio) muzejā tika analizēta datu vizualizācijas un mākslas mijiedarbība, savukārt Zinātnes un inovāciju centrā “Mokslo sala” – aplūkota datu nozīme zinātniskajā pētniecībā un inovāciju attīstībā.
Noslēgumā studenti prezentēja grupu darba rezultātus, izvērtēja paveikto un saņēma atgriezenisko saiti no mācībspēkiem no visām partnervalstīm.
Erasmus+ BIP programma tika īstenota sadarbībā ar Vitauta Dižā universitāti (Lietuva) kā koordinējošo institūciju, kā arī partneraugstskolām – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (Latvija) un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitāti (Igaunija). Šāda starptautiska sadarbība veicina kvalitatīvu pieredzes apmaiņu un stiprina akadēmisko un profesionālo sadarbību starp Eiropas augstākās izglītības iestādēm.
Programmas koordinatore no LBTU puses ir Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes Matemātikas un fizikas institūta pasniedzēja Anna Vintere.